Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Aktualności

Polecamy

Stop seksturystyce
STOP AGRESJI DROGOWEJ
Nie reagujesz - akceptujesz!
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Racizm
turyści

Ruch drogowy

 1. Bezpieczne wakacje 2020

  Nadszedł czas letniego wypoczynku – szczególne chwile dla całych rodzin. Koniec czerwca, lipiec i sierpień to okres urlopowych wyjazdów, wypoczynku w górach i nad wodą. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Przez cały wakacyjny okres policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz osób odwiedzających. Mundurowi w tym okresie nadal będą prowadzić czynności związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, a swoje zadania wykonywać z zachowaniem reżimu sanitarnego i przy użyciu środków ochrony osobistej.

 2. Kontrole autokarów w okresie wakacyjnym

  Wakacje to czas wzmożonego ruchu pojazdów przewożących zorganizowane grupy na wycieczki, obozy i kolonie. W związku z tym mundurowi szczególną uwagę zwracają także na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci i dorosłych na letni wypoczynek. Poniżej znajdziecie Państwo informacje dotyczące kontroli autokarów w Mysłowicach.

 3. Jednośladem bezpiecznie do celu - porady dla rowerzystów

  Rower to najpopularniejszy środek transportu. Jest ekonomiczny, ekologiczny, w czasie pandemii bezpieczny dla użytkowników. Aby bezpieczeństwo było zachowane w każdym aspekcie należy pamiętać o podstawowych zasadach korzystania z dróg przez rowerzystów, a także wzajemnej życzliwości wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 4. Przed nami majowy weekend, nie zapominajmy o własnym bezpieczeństwie

  Długi weekend majowy to dla wielu z nas czas wypoczynku. Nad bezpieczeństwem osób, które wyruszą w podróż będą czuwać policjanci. Mundurowi kontrolować będą prędkość, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców. Przypominamy o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa oraz o zakazie zgromadzeń czy spotkań. Będziemy również zwracać uwagę na to czy osoby stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa.

 5. Pijany kierowca - zareagowali świadkowie

  Odpowiednia reakcja świadków pozwoliła na zatrzymanie przez policjantów nietrzeźwego kierującego. Nieodpowiedzialny 69-latek miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Równie nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazała się jego małżonka, która także będąc w stanie nietrzeźwości podróżowała z nim na fotelu pasażera. Mężczyzna stracił już prawo jazdy i stanie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i do 2 lat więzienia.

 6. Na "podwójnym gazie" i podrobionym "prawku"

  Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 31-letniego mieszkańca Siemianowic Śląskich, który kierował volkswagenem mając w organizmie ponad promil alkoholu. Stróże prawa mieli też zastrzeżenia, co do autentyczności dokumentu prawa jazdy, którym się posługiwał. Zgodnie z przepisami, za używanie podrobionego dokumentu może mu grozić do 5 lat więzienia.

 7. BMW z cofniętym licznikiem, kierowca pod wpływem alkoholu

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 63-letniego mieszkańca Katowic, który kierował bmw będąc w stanie po użyciu alkoholu. W trakcie kontroli, zgodnie z nowymi przepisami, mundurowi sprawdzili także stan licznika pojazdu. Okazało się, że w samochodzie "ubyło" 88 tys. km. Modyfikacja stanu drogomierza zagrożona jest karą do 5 lat więzienia.

 8. Działania "Bezpieczne Ferie"

  W kilku województwach, w tym także w naszym, rozpoczynają się ferie zimowe. Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich wyjeżdżających, jak i tych, którzy pozostaną w domach, Policja rozpoczęła ogólnopolskie działania pod nazwą „Bezpieczne Ferie”. Realizacja głównych zadań polegać będzie na przede wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale funkcjonariusze będą reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 9. Dwa potrącenia pieszych jednego dnia - uważajmy na drogach!

  Wczoraj na terenie miasta doszło do dwóch potrąceń na przejściach dla pieszych. Na szczęście piesi nie odnieśli poważanych obrażeń i po przebadaniu przez lekarzy wrócili do swoich domów. Po raz kolejny apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w tym trudnym okresie zimowym. Niekorzystne warunki atmosferyczne i coraz szybciej zapadający zmrok wpływają negatywnie na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu.

 10. "Bezpieczne Ferie 2020" - autobusy do kontroli

  W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.