Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Aktualności

Polecamy

Stop seksturystyce
STOP AGRESJI DROGOWEJ
nie reagujesz
młody kierowca
Racizm
turyści

Ruch drogowy

 1. Trwają działania „ Bezpieczne Skrzyżowanie”

  Dzisiaj od godziny 8.00 na terenie Mysłowic policjanci prowadzą akcję pod kryptonimem "Bezpieczne Skrzyżowanie". Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności, prowadzone są pod kątem kierowców przejeżdżających przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Jest to bowiem jedna z przyczyn zdarzeń drogowych.

 2. PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ "NURD"

  Mysłowicka drogówka podsumowała wczorajsze działania „NURD”. Działania prowadzone były w godzinach 06:00 do 22:00. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi ujawnili w sumie 49 wykroczeń.

 3. „BĄDŹ WIDOCZNY BĄDŹ BEZPIECZNY” Z MYSŁOWICKIMI MUNDUROWYMI

  W ramach akcji „Bądź Widoczny Bądź Bezpieczny” mundurowi z mysłowickiej komendy odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną przy ul. Nygi w Mysłowicach. Podczas spotkania stróże prawa przekazali młodzieży oraz seniorom podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa. Tematem spotkania było bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu drogowego.

 4. TRWAJĄ DZIAŁANIA "NURD"

  Od godziny 6 nad ranem na drogach i ulicach Mysłowic, podobnie jak na terenie całego kraju prowadzone są działania pod kryptonimem „NURD”. Mają one za zadanie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych. Funkcjonariusze kontrolują miejsca, w których ruch pieszych i rowerzystów - czyli Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego jest największy.

 5. PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „PRĘDKOŚĆ”

  W piątek w Mysłowicach trwała policyjna akcja „Prędkość”. Policjanci skupiali się głównie na tym, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. W czasie prowadzonych działań stróże prawa ujawnili 50 kierowców, którzy zbyt mocno naciskali na pedał gazu.

 6. JUTRO POLICYJNE DZIAŁANIA "PRĘDKOŚĆ"

  Jutro od godziny 6.00 do 22.00 na terenie Mysłowic podobnie jak w wielu innych częściach kraju prowadzone będą działania "Prędkość". Ich celem jest dyscyplinowanie kierowców, którzy prowadząc swoje pojazdy nie stosują się do ograniczeń prędkości, a poprzez takie właśnie działanie represyjne, do zmniejszenie liczby wypadków drogowych. Jak wskazują policyjne analizy, to właśnie prędkość jest główną przyczyną wypadków...

 7. KIEROWCO, UWAŻAJ NA PIESZYCH W STREFIE ZAMIESZKANIA

  Strefa zamieszkania to obszar służący przede wszystkim osobom w nim zamieszkującym, wypoczywającym, uczęszczającym do szkół itp. W tak oznaczonym terenie piesi i bawiące się dzieci mają prawnie zapewnione bezpieczeństwo. Jak uczy doświadczenie, wielu kierowców nie zna przepisów obowiązujących w strefie lub je lekceważy, stwarzając zagrożenie – przede wszystkim jeździ za szybko. Strefy, o których mowa, są oznaczone specjalnymi tablicami.

 8. NIETRZEŹWY KIERUJĄCY W RĘKACH MYSŁOWICKIEJ DROGÓWKI

  Stróże prawa z mysłowickiej drogówki zatrzymali 45-letniego kierującego samochodem marki Opel. Mężczyzna posiadał w organizmie 1,40 promila alkoholu. Za jazdę na „podwójnym gazie” mężczyźnie oprócz utraty prawa jazdy i grzywny grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 9. DZIAŁANIA BEZPIECZNY WEEKEND - BOŻE NARODZENIE

  W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach całego kraju w dniach 22-26 grudnia br. policjanci ruchu drogowego będą prowadzili ogólnopolskie działania pn. BEZPIECZNY WEEKEND – BOŻE NARODZENIE.

 10. KIEROWAŁ POJAZDEM MIMO SĄDOWEGO ZAKAZU

  Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem osobowym marki Fiat mimo wyrokowi sądu zakazującemu mu siadanie za kierownicą samochodu. Mężczyzna odpowie za złamanie wyroku sądu. Grozi mu za to nawet 5 lat więzienia.