st. asp. Marek Mikoś w czołówce policjantów śląskiej drogówki

Wczoraj podsumowano Wojewódzki Finał XXVIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2015”. Policjant z mysłowickiej drogówki zajął 10 miejsce.

W pierwszym dniu zmagań, na terenie Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach, został rozegrany konkurs sprawnościowy z jazdy motocyklem oraz radiowozem. Na drugi dzień, na skrzyżowaniu Al. Korfantego z ul. Misjonarzy Oblatów w Katowicach, policjanci zademonstrowali umiejętności kierowania ruchem drogowym, a najlepszym z nich był st.asp Marek Mikoś. Następnie zawodnicy, w Wojewódzkim Ośrodku Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, sprawdzali swoją wiedzę z udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków. W ostatnim dniu konkursu policjanci przystąpili do testu ze znajomości przepisów prawa, a następnie sprawdzali swoje umiejętności na strzelnicy.

Po podsumowaniu punktacji wszystkich konkurencji poznaliśmy zwycięzcę całego turnieju.

Policjant z mysłowickiej drogówki zajął ostatecznie dziesiąte miejsce. Najlepszym policjantem ruchu drogowego śląskiej policji został, policjant reprezentujący Komendę Miejską Policji w Zabrzu. Drugie miejsce zajął policjant z komendy w Piekarach Śląskich, a na trzecie z jednostki w Rybniku.

Zwycięzcy już wkrótce będą reprezentowali nasz garnizon w finałowym konkursie "Policjant Ruchu Drogowego 2015".

Wszystkim uczestnikom gratulujemy zaciętej rywalizacji, a zwycięzcom - osiągniętych wyników!