Mysłowicki policjant ponownie na podium Mistrzostw Polski

Data publikacji 19.06.2017

Po dwóch wywalczonych medalach na Mistrzostwach Polski służb mundurowych w badmintonie, przyszedł czas na medal w zawodach „otwartych”. Kolejny brązowy medal został tym razem zdobyty na Mistrzostwach Polski Seniorów w badmintonie w Zielonce. Aspirant Dariusz Opatrzyk ponownie stanął wśród najlepszych w naszym kraju.

Asystent Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii mysłowickiej komendy asp. Dariusz Opatrzyk pełni służbę w Policji od blisko dziesięciu lat. Jest wielokrotnym uczestnikiem Mistrzostw Polski i instruktorem badmintona. Gdy po kilkunastoletniej przerwie wrócił do profesjonalnego treningu badmintonowego, w większości zawodów, w których brał udział zajmuje czołowe lokaty. W ubiegłym roku zajął III miejsce Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w grze singlowej. W sezonie 2016/17 r. brał udział w 6 turniejach ogólnopolskich. Najlepsze, bo I miejsce zajął w X Jurajskim Turnieju Seniorów w Częstochowie w kategorii gra mixtowa. Wywalczył też III miejsce Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w grze singlowe oraz tę samą pozycję zajął w grze mixtowej, w Nowinach koło Kielc.

Na zakończenie badmintonowego sezonu, w miniony weekend wybrał się do Zielonki, koło Warszawy. O to, aby stanąć na podium Mistrzostw Polski, walczył od piątku do niedzieli. W zawodach wzięło udział blisko 230 zawodników i zawodniczek z całego kraju. W kategorii 35+, w grze mixtowej, wspólnie z Ewą Lesiuk, zajął III miejsce i wywalczył brązowy medal MP. W grze singlowej uległ przeciwnikowi z Sulęcina i zakończył swój udział w ćwierćfinale.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!