O bezpieczeństwie w sieci - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Wiadomości

O bezpieczeństwie w sieci

Data publikacji 09.03.2018

"Bezpieczeństwo w internecie - pod takim hasłem w Szkole Podstawowej nr 14 w Mysłowicach zorganizowano dla dzieci dzień poświęcony zagrożeniom związanym z siecią komputerową. Do pogadanki na temat zagrożeń w sieci zaproszono policjantów z mysłowickiej komendy.

Nie od dziś wiadomo, że internet to urządzenie bez którego dzieci nie wyobrażają sobie dnia. Po szkole większość z nich rzuca tornistry w kąt i pierwsze co robią, to włączają komputer. Oprócz tego, że internet jest encyklopedią wiedzy to wiąże się z nim także wiele zagrożeń. Dlatego w Szkole Podstawowej nr 14 zorganizowano dzień poświęcony tej tematyce. Do pogadanki z klasami 1 - 6 zaproszono mysłowickich policjantów. Zaproszeni goście omówili z uczniami zasady bezpiecznego poruszania się po sieci,przestrzegli przed zagrożeniami jakie czyhają na nich w wirtualnym świecie i wytłumaczyli jak się zachować, gdy ktoś obcy chce z nimi nawiązać kontakt.

st.asp. Dariusz Opatrzyk z Zespołu ds. Nieletnich mysłowickiej komendy przeprowadził również symulacyjną scenkę dotyczącą wezwania na miejsce zaistniałego zdarzenia pomocy. Zaproszona uczennica wzorowo się zachowała prawidłowo wzywając na miejsce odpowiednie służby.

Uczniowie mysłowickiej czternastki byli bardzo aktywni, na wszystkie zadawane pytania znali właściwą odpowiedź. Pozostaje nam wierzyć, że internet nie przysłoni im świata i zobaczą, że bez niego też można się dobrze bawić.

Na zakończenie miłego spotkania, zaproszeni policjanci wspólnie z dyrekcją szkoły wręczyli najlepszym i wyróżnionym uczniom nagrody w konkursie informatycznym pn “Bezpieczeństwo w internecie” zorganizowanym z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2018.