Podsumowanie świątecznego weekendu - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Wiadomości

Podsumowanie świątecznego weekendu

Data publikacji 03.04.2018

Kilka dni świątecznego weekendu na mysłowickich drogach upłynęły spokojnie. W ramach prowadzonych działań „Bezpieczny weekend” policjanci drogówki byli obecni głównie na trasach przy drogach wyjazdowych i wjazdowych, z kolei policjanci prewencji dbali głównie o porządek na terenie miasta . Wszystko po to, aby każdy bezpiecznie dotarł do celu, do swoich rodzin i aby czas Świąt Wielkanocnych upłynął spokojnie w gronie najbliższych.

Okres świąteczny był szczególnie pracowity dla policjantów mysłowickiej drogówki, którzy czuwali  nad bezpieczeństwem podróżujących. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Policjanci sprawdzali również każdorazowo stan techniczny pojazdów.

W czasie trwania akcji „Bezpieczny weekend ”odnotowano tylko 5 kolizji drogowych oraz zatrzymano 2 osoby, które kierowały pojazdami w stanie nietrzeźwości. Nie doszło do ani jednego wypadku. Mieszkańcy naszego miasta pamiętali również o właściwym zachowaniu się podczas obochodów tradycyjnego dnia "Lany poniedziałek", tego dnia również nie odnotowaliśmy  żadnych interwencji.