Z uczniami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Wiadomości

Z uczniami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Funkcjonariusze Komendy Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach odwiedzili uczniów Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka. W ramach zorganizowanego spotkania, policjanci przybliżyli uczestnikom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypomnieli o noszeniu odblasków.

Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z zasadami prawidłowego poruszania się po drogach, ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię, aby ci wiedzieli jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i domu po zajęciach.

asp.szt. Jolanta Łuczak z mysłowickiej drogówki rozmawiała z dziećmi o prawidłowym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza, zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Przypomniała, że zwolennicy podróży na rowerze muszą pamiętać, że korzystanie z jednośladu oprócz niewątpliwej przyjemności, to olbrzymia odpowiedzialność i przepisy, do których tacy kierujący powinni się stosować. Uczniowie dowiedzieli się o tym, w jakie elementy powinien być wyposażony rower oraz dlaczego w czasie jazdy powinno się używać kasku. Policjanci zachęcali uczniów, aby nosili elementy odblaskowe nie tylko poza terenem zabudowanym. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na to, że nawet niewielki element odblaskowy sprawia, że jesteśmy na drodze bardziej widoczni, a co za tym idzie, bardziej bezpieczni. Wskazano, że nie musi to być kamizelka, świetnie sprawdzi się również opaska.

Na zakończenie spotkania asp.szt. Grzegorz Zaremba zaprezentował i omówił młodzieży jak szybko i łatwo można nawiązać kontakt ze swoim dzielnicowym za pomocą aplikacji "Moja Komenda"