Trwają działania "Prędkość" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Wiadomości

Trwają działania "Prędkość"

Data publikacji 16.04.2018

Dzisiaj od godziny 6.00 policjanci mysłowickiej drogówki, tak jak policjanci na terenie całego kraju prowadzą działania "Prędkość". Przez kilkanaście godzin mundurowi kontrolować będą czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. Wyeliminowanie z jazdy tych, którzy mają "ciężką nogę" z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w godz. 6.00-22.00 policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne, których celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo ruchu drogowego. Mundurowi biorący udział w działaniach pełnią służbę w miejscach newralgicznych, gdzie dochodzi do dużej liczby zdarzeń drogowych. Policjanci będą także weryfikowali stan trzeźwości kierowców.

Spotkanie z kierującymi nie stosującymi się do obowiązujących ograniczeń prędkości było dla mundurowych okazją do profilaktycznych pogadanek o skutkach nie przestrzegania przepisów dotyczących prędkości. Nie ulega wątpliwości, że wraz ze wzrostem prędkości pojazdu wydłuża się droga jego hamowania, trudniej zapanować nad pojazdem, opóźnia się reakcja na sytuacje mogące wystąpić na drodze. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów, ale niestety giną również inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego policjanci apelują też o rozwagę i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  • działania prędkość
  • działania prędkość
  • działania prędkość
  • działania prędkość
  • działania prędkość
  • działania prędkość