Policjant z Mysłowic ponownie na podium

Policjant z mysłowickiej komendy st. asp. Dariusz Opatrzyk wywalczył brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w badmintonie. W zawodach udział wzięło ponad 120 zawodników z całego kraju. Mysłowicki mundurowy już od kilku lat zajmuje czołowe miejsca w zawodach.

W miniony weekend w Zagnańsku w woj. świętokrzyskim, odbyły się VI Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w badmintonie. W zawodach udział wzięło ponad 120 pracowników policji, wojska, służby więziennej, straży granicznej, straży pożarnej i żandarmerii wojskowej. W ciągu dwóch dni rozegrali oni blisko 250 pojedynków na badmintonowych kortach. Zawody okazały się bardzo udane dla policjanta z Mysłowic, który jako jedyny reprezentował śląski garnizon oraz NSZZP województwa śląskiego. Wśród tak licznej grupy, w grze singlowej w kategorii 35 + zajął trzecie miejsce i zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. Dwudniowy turniej był bardzo wyczerpujący, ponieważ z roku na rok poziom sportowy jest coraz wyższy. Nasz reprezentant wszystkie swoje pojedynki w fazie grupowej, a następnie w 1/16 i w ćwierćfinale zwyciężył wynikami 2:0 bez straty własnego seta. Dopiero w pojedynku półfinałowym musiał uznać wyższość kolegi Ryszarda Bachusa z opolskiej jednostki wojskowej.

Mundurowi w tych zawodach mogli uczestniczyć w dwóch kategoriach. Nasz reprezentant, wspólnie z partnerką Agatą z jednostki wojskowej w Brzegu, wystąpili w grze mieszanej. W tej kategorii poziom sportowy był bardzo wyrównany i nasz zawodnik zakończyły rozgrywki na szczeblu fazy grupowej. Duet trafił na bardzo mocną parą, która ostatecznie zdobyła wicemistrzostwo Polski, a w rozgrywkach grupowych ulegli im minimalnie 19:21, 19:21. Końcowa lokata jaką zajęli to miejsce w przedziale 5-8.

Mysłowicki policjant podczas codziennych obowiązków zajmuje się profilaktyką. W czasie wolnym od służby, znajduje również czas na ulubiony sport, w którym nie może zabraknąć czasu na systematyczny trening sportowy. Swoją miłością do sportu próbuje również zarazić dzieci i młodzież.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.