"Autostrada A4 na trzeźwo" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Wiadomości

"Autostrada A4 na trzeźwo"

Data publikacji 11.05.2018

Realizując cel strategiczny w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jakim jest ograniczenie wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących pod wpływem alkoholu, policja organizuje różnego rodzaju działania kontrolne oraz profilaktyczne. Kolejnym z takich działań jest "Autostrada A4 na trzeźwo". Celem prowadzonych w godzinach 17.00 - 1.00 działań jest eliminowanie z dróg kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających oraz poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W godzinach 17.00 - 1.00 policjanci mysłowickiej drogówki oraz innych jednostek garnizonu śląskiego przeprowadzą działania "Autostrada A4 na trzeźwo", których celem jest eliminowanie z dróg kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także wyrobienie wśród kierujących przeświadczenia o nieuchronności poniesienia konsekwencji w przypadku łamania prawa.

Wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących prowadzone będą równocześnie w 6 miastach województwa śląskiego, przez które biegnie autostrada A4.