Święto Korpusu Służby Cywilnej w Mysłowicach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Wiadomości

Święto Korpusu Służby Cywilnej w Mysłowicach

Data publikacji 12.11.2019

Uroczysta zbiórka z okazji Święta Służby Cywilnej odbyła się 8 listopada w sali odpraw Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach. Podczas obchodów pracownicy mysłowickiej komendy odebrali wyróżnienia z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Mysłowicach podinsp. Dariusza Koniaka oraz I Zastępcy Komendanta mł. insp. Romana Fitrzyka. Święto służby cywilnej przypada 11 listopada, wraz z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

Pracownicy cywilni Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach uczestniczyli w piątek (8 listopada) w uroczystym spotkaniu z Komendantem Miejskim Policji w Mysłowicach podinsp. Dariuszem Koniakiem i I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Mysłowicach mł. insp. Romanem Fitrzykiem. Komendanci podziękowali zgromadzonym za wzorowe i rzetelne wypełnianie obowiązków służbowych. Szefowie mysłowickiej jednostki podkreślali, że profesjonalizm i zaangażowanie korpusu służby cywilnej zapewniają sprawne funkcjonowanie komendy.

Święto Służby cywilnej obchodzone jest od 2000 roku, a przypada 11 listopada - w dniu Narodowego Święta Niepodległości. Dzień ten nie jest przypadkowy. To symboliczna data odzyskania niepodległości w 1918 roku. Polska zaczęła odbudowę niepodległej struktury państwowości od administracji, a rozpoczęcie działalności przez Służbę Cywilną było pierwszym sygnałem, że „Polska to jeden organizm, którego sercem jest prężnie działająca administracja rządowa”.

Wszystkim pracownikom służby cywilnej życzymy pomyślności w życiu osobistym i dalszych sukcesów w pracy zawodowej!

  • meldunek o gotowości do rozpoczęcia uroczystości, składany przez dowódcę uroczystości podinsp. Piotra Ślęzaka Komendantowi Miejskiemu Policji w Mysłowicach
  • Komendant Miejski Policji w Mysłowicach podinsp. Dariusz Koniak i I Zastępca Komendanta mł. insp. Roman Fitrzyk składający życzenia pracownikom korpusu służby cywilnej
  • pracownicy korpusu służby cywilnej i naczelnicy poszczególnych wydziałów na sali odpraw
  • Komendant wręcza list gratulacyjny pracownikowi KSC
  • I Zastępca Komendanta składa gratulacje pracownicy KSC
  • Zdjęcie grupowe. Kierownictwo mysłowickiej komendy z pracownikami korpusu służby cywilnej.