Podsumowanie działań "Alkohol i narkotyki" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Wiadomości

Podsumowanie działań "Alkohol i narkotyki"

Data publikacji 10.12.2019

Policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj działania "Alkohol i narkotyki". Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. W Mysłowicach mundurowi zatrzymali trzech kierujących, z których dwóch prowadziło swoje pojazdy pod wpływem alkoholu, a jeden pod wpływem środków odurzających.

W trakcie działań na drogach pojawiły się wzmożone patrole ruchu drogowego, których zadaniem było kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących i eliminowanie z ruchu tych, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W Mysłowicach policjanci korzystali z przenośnego analizatora do badania na obecność narkotyków w ślinie.

Policjanci mysłowickiej drogówki przebadali w sumie 855 kierujących, z których dwóch okazało się pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich, 64-letni mieszkaniec Mysłowic, na ul. Towarowej kierował daewoo będąc w stanie po użyciu alkoholu.  Badanie na zawartość alkoholu w organizmie dało wynik 0,27 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy,  a za jazdę w stanie po użyciu alkoholu odpowie przed sądem.

Drugi z nieodpowiedzialnych kierowców zatrzymany został na ul. Janowskiej. Okazał się nim 53-letni mysłowiczanin. Mężczyzna zdecydował się na jazdę saabem pomimo, że w jego organizmie znajdowało się ponad 0,5 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.

Oprócz dwóch kierujących pod wpływem alkoholu, mundurowi zatrzymali też 23-letniego mieszkańca Rybnika, który na ul. Katowickiej kierował skodą. Przeprowadzone badanie na obecność środków odurzających dało wynik pozytywny. O kwalifikacji prawnej jego czynu zadecyduje badanie krwi.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez nietrzeźwych kierujących!