BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM

Nietrzeźwi rowerzyści z sądowym zakazem kierowania rowerami

W miniony poniedziałek policjanci mysłowickiej drogówki zatrzymali kolejnych dwóch rowerzystów w stanie nietrzeźwości. Jakby tego było mało, obydwaj mężczyźni mają sądowy zakaz prowadzenia rowerów. Teraz odpowiedzą przed sądem nie tylko za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości, ale też za złamanie sądowego zakazu, za co grozi kara do 5 lat więzienia.

Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy jednośladów w rękach mysłowickich stróżów prawa. W poniedziałek, 30 kwietnia, policjanci mysłowickiej drogówki zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kierowali rowerami będąc w stanie nietrzeźwości. Na dodatek, obydwaj kierujący mają sądowy zakaz prowadzenia rowerów.

Pierwszego mężczyznę, 66-letniego mieszkańca Mysłowic, policjanci zatrzymali około godziny 16.00 na ul. Kokota. Badanie na zwartość alkoholu w wydychanym powietrzu dało wynik 0,6 promila. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że wobec mężczyzny sąd orzekł zakaz prowadzenia pojazdów jednośladowych w postaci rowerów.

Tego samego dnia, około godziny 18.00 na ul. Makuszyńskiego mundurowi zatrzymali drugiego rowerzystę w stanie nietrzeźwości. 61-letni mysłowiczanin w wydychanym powietrzu posiadał ponad 1,6 promila alkoholu. Mężczyzna również ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów jednośladowych w postaci rowerów.

Teraz nieodpowiedzialni mężczyźni odpowiedzą przed sądem nie tylko za wykroczenie, jakim jest kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości, ale też za przestępstwo z art. 244 KK - niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

  • nietrzeźwi rowerzyści