Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Aktualności

Polecamy

STOP AGRESJI DROGOWEJ
rd
rok pieszego
nie reagujesz
młody kierowca
Racizm

Ruch drogowy

 1. Podsumowanie działań „Trzeźwość"

  Mysłowicka drogówka przeprowadziła wczoraj działania pod kryptonimem „Trzeźwość”. Tym razem pięciu uczestników ruchu drogowego dało podstawę policjantom do wyeliminowania ich z dalszej jazdy.

 2. Podsumowanie akcji "Bezpieczny weekend" w śląskim garnizonie

  Wczoraj o godzinie 22.00 zakończyła się prowadzona na terenie naszego województwa akcja pn. "Bezpieczny Weekend". Nad bezpieczeństwem na drogach czuwało ponad 4 tysiące śląskich policjantów. Niestety nie dla wszystkich kierujących spotkanie z nimi zakończyło się bez konsekwencji....

 3. Świąteczny "Bezpieczny Weekend"

  Przed nami świąteczny weekend. W związku z tym na drogach pojawi się więcej stróżów prawa, którzy będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także prędkość z jaką poruszają się kierowcy i ich stan trzeźwości. Wszystkim tym, którym przyjdzie na myśl, aby ruszyć w drogę po spożyciu alkoholu, prezentujemy spot telewizyjny Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „Piłeś - nie prowadź!”.

 4. Służba na dwóch kółkach

  656 motocyklami dysponują polscy policjanci z drogówki. Dzięki nim są w stanie szybciej dotrzeć na miejsce wypadków, kolizji czy utrudnień w ruchu. Dla wielu funkcjonariuszy służba na motocyklu to połączenie pasji i pracy. Mimo trudów związanych z takim zajęciem, niewielu zamieniłoby je na inne.

 5. Podsumowanie akcji „Prędkość”

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego podsumowali wczorajsze działania „Prędkość”. Niestety aż 47 kierowców zapomniało o ściągnięciu nogi z gazu. Brawura zakończyła się dla nich mandatami.

 6. Czujne policjantki

  Policjantki mysłowickiej drogówki zatrzymały 16-latka podejrzanego o kradzież samochodu. Jego łupem padł fiat. Odzyskany samochód zwrócono właścicielowi. O losie złodzieja zadecyduje wkrótce sąd dla nieletnich.

 7. Akcja "Prędkość"

  Informujemy, że dzisiaj w godzinach od 6.00 do 22.00 na terenie naszego miasta policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania „Prędkość”. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności przestrzegania przepisów dotyczących limitów dozwolonych prędkości. Ku przestrodze, ponownie prezentujemy Państwu spot reklamowy „Nie Zasuwaj” przygotowany przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w ramach kampanii „Prędkość zabija. Włącz myślenie”.

 8. Podsumowanie działań "NURD"

  Wczoraj na terenie naszego miasta policjanci drogówki przeprowadzili akcję pod kryptonimem „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

 9. Każdy bywa pieszym – akcja NURD

  Pieszymi jesteśmy częściej niż rowerzystami, motocyklistami czy kierowcami. Z myślą o tej właśnie grupie uczestników od samego rana policjanci z drogówki prowadzą akcję pod kryptonimem „NURD".

 10. Trwa konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

  Trwa konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych p/n „IDŹ, JEDŹ, ŻYJ". Przedsięwzięcie organizowane jest przez Wojewodę Śląskiego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Śląskie Kuratorium Oświaty, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego oraz Telewizję Polską Oddział Katowice.