Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop seksturystyce
STOP AGRESJI DROGOWEJ
nie reagujesz
młody kierowca
Racizm
turyści

Ruch drogowy

 1. Podsumowanie działań TRUCK & BUS

  Wczoraj, po raz kolejny, mysłowiccy policjanci przeprowadzili działania „Truck & Bus ”. Akcja trwała od 6.00 do 22.00. Czas na jej podsumowanie.

 2. Trwają działania "Truck i Bus"

  Dzisiaj od 6.00 do 22.00 mysłowiccy policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Drogówka szczególnie bacznie przyjrzy się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Dokładnie sprawdzane będą trzeźwość kierujących, stan techniczny samochodów i autobusów, a także uprawnienia do kierowania oraz relacja czasu jazdy i wypoczynku.

 3. Informacja dla organizatorów przewozów autokarowych

  Mysłowiccy policjanci, jak co roku, przed wyjazdami dzieci na zimowy wypoczynek, będą sprawdzać stan techniczny autokarów oraz trzeźwość ich kierowców. Organizatorzy wyjazdów, rodzice i opiekunowie chęć przeprowadzenia takiej kontroli powinni zgłosić funkcjonariuszom kilka dni przed podróżą.

 4. Nowa, bezpłatna e-usługa „Bezpieczny Autobus”

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło bezpłatną e-usługę „Bezpieczny Autobus”, która pozwala, za pośrednictwem internetu, sprawdzić podstawowe dane o autobusie, autokarze czy innym pojeździe przewożącym więcej niż 9 osób. Dane pochodzą z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Jest to rejestr prowadzony przez Ministra Spraw Wewnętrznych na podstawie ustawy Prawo o ruchu drogowym.

 5. Grudniowa "Kontrola drogowa - Piesi"

  Mysłowiccy policjanci w grudniu prowadzą działania "Kontrola drogowa - Piesi". Akcja jest elementem wojewódzkiej kampanii “Idź - Jedź - Żyj - Rok Pieszego 2014” . Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zwrócenie szczególnej uwagi na to, czy piesi pamiętają o przestrzeganiu przepisów.

 6. Wypadek w Mysłowicach - nie żyje piesza

  Do tragicznego wypadku drogowego doszło wczoraj o godzinie 8:20 na ulicy Towarowej. 77-letnia kobieta została potrącona przez samochód osobowy. Piesza zmarła na skutek odniesionych obrażeń. Policyjni śledczy wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku.

 7. Piłeś? Nie jedź! Jutro działania "Alkohol i narkotyki".

  Jutro od godziny 6.00 mysłowiccy policjanci będą prowadzić akcję pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki". Kilkudziesięciu mundurowych będzie kontrolowało stan trzeźwości kierowców. Czujnemu oku mundurowych nie ujdą także kierujący pod działaniem środków odurzających.

 8. Jutro policyjne działania NURD

  Już jutro na terenie naszego województwa policjanci drogówki przeprowadzą działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli "NURD". Podczas akcji policjanci zwracać będą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów.

 9. Uwaga na quady!

  W ciągu jednego tylko tygodnia odnotowaliśmy w naszym województwie dwa wypadki z udziałem quadów. Oba niestety zakończyły się śmiercią kierujących nimi osób. Apelując o ostrożność przypominamy podstawowe przepisy dotyczące tego typu pojazdów.

 10. Podsumowanie działań "Trzymaj się prawego pasa"

  Mysłowicka drogówka włączyła się do śląskich policyjnych działań "Trzymaj się prawego pasa". Założeniem działań było głównie egzekwowanie od kierowców przestrzegania obowiązku ruchu prawym pasem jezdni na jezdniach o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. Pora na podsumowanie działań.