Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop seksturystyce
STOP AGRESJI DROGOWEJ
nie reagujesz
młody kierowca
Racizm
turyści

Ruch drogowy

 1. st. asp. Marek Mikoś w czołówce policjantów śląskiej drogówki

  Wczoraj podsumowano Wojewódzki Finał XXVIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2015”. Policjant z mysłowickiej drogówki zajął 10 miejsce.

 2. ZMIANY W PRZEPISACH RUCHU DROGOWEGO

  Od 11 kwietnia br. weszły w życie nowe przepisy dotyczące wysokości mandatów nakładanych za wybrane rodzaje wykroczeń w ruchu drogowym. Na przykład osoba, która nie mając uprawnienia do korzystania z karty parkingowej, oznaczy tą kartą pojazd i zaparkuje na miejscu przeznaczonym dla pojazdu osoby niepełnosprawnej musi liczyć się z mandatem karnym w wysokości 800 zł.

 3. Tragiczny wypadek w Mysłowicach

  Mysłowiccy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj na prostym odcinku drogi krajowej S1. Kierujący seatem stracił panowanie nad pojazdem prawdopodobnie w wyniku zasłabnięcia. W wyniku uderzenia w bariery energochłonne i wpadnięcia pojazdu do rowu, zginął 67-letni mężczyzna.

 4. Podsumowanie działań „Prędkość”

  Policjanci mysłowickiej drogówki podsumowali wczorajsze działania „Prędkość”. Niestety aż 42 kierowców zapomniało o ściągnięciu nogi z gazu. Brawura zakończyła się dla nich mandatami.

 5. Konkurs na najlepszego policjanta drogówki na Śląsku rozpoczęty!

  Dzisiaj rozpoczął się konkurs „POLICJANT RUCHU DROGOWEGO ROKU 2015”. Do rywalizacji stanęło 33 najlepszych policjantów z komend miejskich i powiatowych naszego garnizonu oraz z komisariatu autostradowego. Dzisiaj, w pierwszym dniu konkursu, na terenie Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach, został rozegrany konkurs sprawnościowy jazdy motocyklem oraz radiowozem. W czwartek wyłoniony zostanie najlepszy policjant ruchu drogowego.

 6. Działania "Prędkość"

  Dzisiaj na terenie naszego miasta prowadzona jest policyjna akcja pod kryptonimem "Prędkość". Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie przez kierowców dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych.

 7. Spotkanie z przyszłymi kierowcami w mysłowickim liceum

  Mysłowiccy policjanci spotkali się z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego w Mysłowicach. W ramach kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie" apelowali do przyszłych użytkowników dróg o rozsądek i rozwagę. Po spotkaniu dzięki współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach, licealiści mogli przekonać się, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa korzystając z symulatorów zderzenia i dachowania.

 8. Podsumowanie działań „Trzeźwe Przewozy”

  Dzisiaj w godzinach od 4.00 do 12.00 policjanci z mysłowickiej drogówki prowadzili kontrolę stanu trzeźwości kierujących pojazdami komunikacji publicznej. Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym w zakresie przewozu osób – to podstawowy cel akcji pod kryptonimem „Trzeźwe Przewozy”. Pora na podsumowanie działań.

 9. Mobilne miasteczko ruchu drogowego w Mysłowicach

  Zainicjowany przez śląskich policjantów program profilaktyczny „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” skierowany jest do młodzieży. Jego najważniejszym celem jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg. Dlatego też policjanci byli obecni na otwarciu mobilnego miasteczka ruchu drogowego, gdzie przestrzegali młodzież przed nierozwagą i lekceważeniem zasad bezpieczeństwa na drodze.

 10. Jutro "Trzeźwe Przewozy"

  Jutro od wczesnych godzin rannych śląscy policjanci kontrolować będą stan trzeźwości kierujących autobusami, busami i pojazdami nauki jazdy. Działania mają na celu ujawnienie i uniemożliwienie jazdy pod wpływem alkoholu kierującym pojazdami komunikacji publicznej oraz transportu prywatnego osób.