Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Aktualności

Polecamy

Stop seksturystyce
STOP AGRESJI DROGOWEJ
nie reagujesz
młody kierowca
Racizm
turyści

Ruch drogowy

 1. Kajakiem tylko na trzeźwo - nowe przepisy weszły w życie

  Tuż przed rozpoczęciem wakacji weszły w życie nowe przepisy dotyczące osób przebywających na wodach. Inne są zasady odpowiedzialności za pływanie pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, a także środka odurzającego. Grozi za to wysoka grzywna oraz odholowanie jednostki pływającej na koszt właściciela.

 2. Jechał za szybko - stracił prawo jazdy

  W ubiegły czwartek swoje prawo jazdy stracił na 3 miesiące 35-letni mieszkaniec Mysłowic, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 64 km/h. Mężczyzna, wpadł w ręce mundurowych na ul. Mikołowskiej w Mysłowicach. Przy obowiązującej tam „pięćdziesiątce” miał na liczniku 114 km/h.

 3. „Rowerem bezpiecznie do celu”

  Wzorem lat ubiegłych, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Komenda Główna Policji organizują ogólnopolską kampanię edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa rowerzystów w ramach rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”. Również Komenda Miejska Policji w Mysłowicach włączyła się w działania promujące bezpieczeństwo tej grupy uczestników ruchu drogowego.

 4. Działania "Trzeźwość" w Mysłowicach

  Wczoraj na terenie województwa śląskiego prowadzone były działania "Trzeźwość", których celem było wyeliminowanie z dalszej jazdy nietrzeźwych kierujących. W akcję włączyli się także mysłowiccy stróże prawa, którzy od wczesnych godzin rannych prowadzili wzmożone kontrole drogowe na terenie naszego miasta.

 5. Zmiany w przepisach ruchu drogowego

  18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących, którzy popełnią najcięższe przewinienia w ruchu drogowym. Dotyczy to w szczególności kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowania zagrożenia bezpieczeństwa, rażącego przekraczania dopuszczalnej prędkości, czy kierowania pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach.

 6. Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

  Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego był szczególną okazją do przeprowadzenia działań profilaktyczno-edukacyjnych. Głównym celem imprezy w Mysłowicach było zwrócenie uwagi na problematykę bezpieczeństwa na naszych drogach. W akcję włączyli się m.in. mysłowiccy policjanci...

 7. Kierowcy w obiektywie kamery

  Ruchome Stanowisko Dowodzenia było wsparciem dla mysłowickiej drogówki w działaniach ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po zarejestrowaniu wykroczeń, informacje przekazywane były do znajdujących się w pobliżu patroli, które zatrzymywały naruszających prawo kierowców. Policjanci ustawili pojazd w pobliżu przejść dla pieszych na których najczęściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń z udziałem pieszych.

 8. Turniej BRD w Mysłowicach

  Policjanci mysłowickiej drogówki przeprowadzili wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych eliminacje do tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorem zawodów była Komenda Miejska Policji w Mysłowicach, Urząd Miejski i Automobilklub.

 9. Przed nami majowy weekend

  Przed nami długi majowy weekend. Odpoczynek, wyjazdy, spotkania ze znajomymi. Nie zapominajmy jednak, aby ten czas spędzić nie tylko przyjemnie, ale także bezpiecznie. Pomogą w tym śląscy policjanci, dla których będzie to czas wytężonej pracy.

 10. Podsumowanie działań TRUCK & BUS

  Wczoraj, po raz kolejny, mysłowiccy policjanci przeprowadzili działania „Truck & Bus ”. Akcja trwała od 6.00 do 22.00. Czas na jej podsumowanie.