Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Aktualności

Polecamy

Stop seksturystyce
STOP AGRESJI DROGOWEJ
Nie reagujesz - akceptujesz!
Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie
Racizm
turyści

Ruch drogowy

 1. Kierowcy i piesi! Jesienią szczególnie uważajmy na drodze!

  Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. W tym czasie warunki na drodze robią się bardzo zmienne i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych, którzy stają się mniej widoczni na drodze. Szybko zapadający zmrok, opady deszczu, śliska nawierzchnia, to czynniki negatywnie wpływające na bezpieczeństwo. Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich - kierowców, rowerzystów i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

 2. Działania policyjne „SMOG"

  Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG” mające na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

 3. Projekt EDWARD w Mysłowicach

  Policjanci mysłowickiej drogówki, wspomagani przez strażników miejskich i strażaków, prowadzą działania w ramach europejskiego projektu EDWARD. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Mundurowi tłumaczą kierowcom jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego dla zapewnienia bezpieczeństwa. Zachęcają też do składania deklaracji "bezpiecznego kierowcy"

 4. Bądźmy ostrożni na drodze

  Dla osób pieszych i kierowców zaczyna się najtrudniejszy dla bezpieczeństwa, zwłaszcza tych pierwszych, okres – jesień. Trudne warunki atmosferyczne i coraz szybciej zapadający zmrok wpływa na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu. Ale to przede wszystkim od naszego zachowania zależy, czy zbliżająca się jesień upłynie pod znakiem tragicznych zdarzeń drogowym. Nie dopuśćmy do tego – zarówno jako kierowcy oraz piesi – bądźmy ostrożni i widoczni na drodze.

 5. Projekt EDWARD – 26 września 2019 r.

  Projekt Edward (European Day Without Road Death) – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach – to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy.

 6. Jak zachować się na miejscu zdarzenia drogowego?

  Zmieniająca się z dnia na dzień aura nie sprzyja kierowcom, jak i innym uczestnikom ruchu drogowego. Koniecznym wydaje się przypomnienie użytkownikom dróg o zasadach zachowania się w przypadku uczestniczenia w kolizji lub wypadku drogowym. Co należy robić? Czy zawsze trzeba wzywać policję? Czy można przestawić utrudniające ruch samochody? A jeśli nie można tego zrobić, to jak je prawidłowo zabezpieczyć i właściwie oznakować miejsce zdarzenia?

 7. Bezpieczna droga do szkoły w Mysłowicach

  Od wczoraj do najbliższego piątku Policja prowadzi na terenie całego kraju działania “Bezpieczna droga do szkoły”. Podstawowym ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem uczniów w okolicach szkół. W Mysłowicach o bezpieczeństwo najmłodszych w rejonach placówek oświatowych dbają policjanci ruchu drogowego wspierani przez strażników miejskich.

 8. Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019

  Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!

 9. Ostatni weekend wakacji - policjanci zadbają o bezpieczny powrót do domu

  Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. Jak co roku o tej porze należy liczyć się ze wzmożonym ruchem na drogach związanym z powrotami z wypoczynku. Dobra pogoda sprzyja korzystaniu nie tylko z samochodów ale też z motocykli, motorowerów i skuterów. Mając na względzie zapewnienie bezpieczeństwa, porządku i płynności w ruchu drogowym policjanci drogówki zaczynają wzmożone działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny weekend”.

 10. Bezpieczna droga do szkoły

  Nowy rok szkolny to czas nowych obowiązków dla rodziców i dzieci. Jest to również okres różnego rodzaju zagrożeń. Od przygotowania najmłodszych do odpowiednich zachowań w dużej mierze zależy ich bezpieczeństwo. Policjanci przypominają, jakich zasad należy przestrzegać, aby zarówno droga do szkoły, jak i czas w niej spędzany mijał bezpiecznie.