Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Aktualności

Polecamy

Stop seksturystyce
STOP AGRESJI DROGOWEJ
nie reagujesz
młody kierowca
Racizm
turyści

Ruch drogowy

 1. PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ "ALKOHOL I NARKOTYKI"

  W piątek rano mysłowiccy policjanci podobnie jak mundurowi z całego województwa śląskiego zakończyli 24-godzinne działania "Alkohol i Narkotyki". Jak wskazuje nazwa akcji, mundurowi sprawdzali trzeźwość kierujących oraz jazdę pod wpływem środków odurzających.

 2. TRWAJĄ DZIAŁANIA „ ALKOHOL I NARKOTYKI”

  Dzisiaj policjanci mysłowickiej "drogówki" prowadzą akcję „Alkohol i narkotyki”. Ujawnienie i eliminowanie z ruchu kierowców jeżdżących pod wpływem narkotyków lub innych środków odurzających – to jeden z celów policyjnych działań prowadzonych na drogach Mysłowic.

 3. Pościg za nietrzeźwym kierującym

  Mysłowiccy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który urządził sobie rajd ulicami miasta. 24-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej został zatrzymany po kilkunastu minutach pościgu, mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd. Kierujący musi liczyć się ze srogimi konsekwencjami ucieczki, jakiej podjął się przed mysłowicką drogówką...

 4. PODSUMOWANIE AKCJI „NURD” NA MYSŁOWICKICH DROGACH

  Mysłowiccy policjanci przeprowadzili wczoraj na terenie naszego miasta działania „NURD” - dotyczące Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego.

 5. POLICYJNA AKCJA "SMOG" W MYSŁOWICACH

  Podobnie jak wielu innych stróżów prawa w całym kraju, policjanci z mysłowickiej drogówki prowadzą dzisiaj na drogach Mysłowic działania w ramach akcji "Smog". Akcja rozpoczęła się o godzinie 6.00 i potrwa do godziny 22.00. Główną ideą działań jest kontrola jak największej ilości samochodów w celu wyeliminowania tych pojazdów, których jazda po drogach stwarza zagrożenie dla środowiska naturalnego.

 6. WPADŁ KOMPLETNIE PIJANY Z SĄDOWYM ZAKAZEM KIEROWANIA

  Policjanci Wydziału Prewencji mysłowickiej komendy na ul. Obrzeżnej Północnej zatrzymali 20-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Mysłowic mimo zakazu sądowego kierował pojazdem Renault posiadając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Za złamanie wyroku sądu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 7. NIETRZEŹWY KIERUJĄCY W RĘKACH MYSŁOWICKIEJ DROGÓWKI

  Stróże prawa z mysłowickiej drogówki zatrzymali 35-letniego kierującego samochodem marki Opel. Mężczyzna posiadał w organizmie 0.58 promila alkoholu. Za jazdę na „podwójnym gazie” mężczyźnie oprócz utraty prawa jazdy i grzywny grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 8. Twoje Światło! Twój Blask! Twoje Życie!

  Okres jesienno-zimowy, to czas charakteryzujący się zagrożeniami w ruchu drogowym spowodowanymi ograniczoną widocznością. Niekorzystna aura, szybko zapadający zmrok, opady deszczu, mgły, to czynniki wymagające od kierowców i pieszych szczególnej koncentracji. Pamiętajmy jednak, że kiedy już dochodzi do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego, to właśnie pieszy odnosi najpoważniejsze obrażenia.

 9. Pościg ulicami Mysłowic za pijanym kierowcą

  Mysłowiccy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który urządził sobie rajd ulicami miasta. 37-latek został zatrzymany po kilkunastu minutach pościgu, mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd.

 10. WSIADŁ ZA KIEROWNICE POMIMO COFNIĘTYCH UPRAWNIEŃ

  Policjanci z mysłowickiej „drogówki” zatrzymali do kontroli mężczyznę, który mimo utraconych uprawnień do kierowania pojazdami zdecydował się na jazdę Renaultem . Mężczyzna będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa określonego w art. 180a kk.