Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Aktualności

Polecamy

Stop seksturystyce
STOP AGRESJI DROGOWEJ
nie reagujesz
młody kierowca
Racizm
turyści

Ruch drogowy

 1. Akcja „Znicz 2018” - zmiany w organizacji ruchu

  Przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów. Od 31 października do 5 listopada na terenie całego kraju będą prowadzone działania "ZNICZ". Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach, tak aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i odwiedzić groby swoich bliskich. Już dziś informujemy o planowanych zmianach w organizacji ruchu drogowego na terenie Mysłowic.

 2. Sprawdź stan techniczny swojego pojazdu przed wyjazdem

  Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach wraz z Ośrodkiem Szkoleń Zawodowych DIAGNO-TEST Sp. z o.o. zachęca do bezpłatnego sprawdzenia stanu technicznego samochodów osobowych i ciężarowych do 3,5t. Akcja odbędzie się 27 października (sobota) w godz. 7.00 - 15.00 na stacji kontroli pojazdów DIAGNO-TEST przy ul. Świerczyny 72. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo przed wyjazdem i sprawdź stan techniczny samochodu.

 3. Kierowcy i piesi! Jesienią szczególnie uważajmy na drodze!

  Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Policyjne statystyki wskazują, że najwięcej wypadków zdarza się właśnie o tej porze roku. W tym czasie warunki na drodze robią się bardzo zmienne i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych, którzy stają się mniej widoczni na drodze. Szybko zapadający zmrok, opady deszczu, śliska nawierzchnia, to czynniki negatywnie wpływające na bezpieczeństwo. Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

 4. Pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli

  Nawet do 5 lat za kratami grozi 17 - letniemu kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Sprawca, który uciekał przed policyjnym pościgiem, łamał po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego i stwarzał poważne zagrożenie bezpieczeństwa. Jak się szybko okazało, nie zatrzymał się do kontroli, bo był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień.

 5. Utrudnienia w ruchu w trakcie Tour de Pologne. Informacja dot. Mysłowic

  7 sierpnia przez teren naszego miasta przejedzie IV etap 75. Tour de Pologne. W związku z tym podczas przejazdu kolarzy należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym w obrębie trasy wyścigu. Poniżej przedstawiamy wykaz miejsc, w których wystąpią utrudnienia na terenie Mysłowic.

 6. Profilaktyczna akcja mysłowickiej drogówki "Dziękuję Ci Mamo"

  Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili dziś akcję profilaktyczną pod nazwą "Dziękuję Ci Mamo", w którą zaangażowała się Szkoła Podstawowa nr 16 w Mysłowicach. Policjanci sprawdzali, czy kierowcy stosują się do obowiązującego ograniczenia prędkości, a dzieci wręczały laurki za bezpieczną jazdę i kartki z apelem do tych, którzy jechali zbyt szybko. Celem akcji było wyrobienie przeświadczenia wśród kierowców o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w rejonach szkół i przedszkoli.

 7. Mysłowicka drogówka przypomina o możliwości skontrolowania autokaru przed planowanym wyjazdem

  Mysłowiccy policjanci, jak co roku przed wyjazdami dzieci na wypoczynek, sprawdzają stan techniczny autokarów, uprawnienia oraz trzeźwość kierowców. Rodzice i opiekunowie chęć przeprowadzenia takiej kontroli powinni zgłosić mundurowym kilka dni przed planowaną podróżą. Kontrole odbywają się na parkingu hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bończyka.

 8. Nie wiedzą, czy mogą prowadzić po piwie – ruszyła kampania śląskiej policji „Alkohol na drodze zabija”

  Policyjne statystyki potwierdzają, że alkohol na drodze zabija. Zgodnie z najnowszym badaniem ankietowym, przeprowadzonym przez śląską policję w ramach kampanii społecznej „Alkohol na drodze zabija”, młodzi kierowcy nie wiedzą, ile alkoholu i kiedy mogą wypić, aby wsiadając za kierownicę, mieć pewność, że są trzeźwi. Większość z badanych dopuszcza również możliwość prowadzenia pod wpływem w pewnych określonych okolicznościach.

 9. Działania "Bezpieczny Pieszy"

  Mysłowiccy policjanci przeprowadzą dzisiaj na drogach naszego miasta działania w ramach akcji "Bezpieczny Pieszy". Policyjna akcja rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do godziny 17:00. Mundurowi będą zwracać uwagę na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

 10. TRWAJĄ POLICYJNE DZIAŁANIA "PRĘDKOŚĆ"

  Na drogach i ulicach Mysłowic prowadzone są dzisiaj od godziny 6.00 do 22.00 podobnie jak w wielu innych częściach kraju policyjne działania "Prędkość". Ich celem jest dyscyplinowanie kierowców, którzy prowadząc swoje pojazdy nie stosują się do ograniczeń prędkości, a poprzez takie właśnie działanie represyjne, do zmniejszenia liczby wypadków drogowych. Jak wskazują policyjne analizy, to właśnie prędkość jest główną przyczyną wypadków...