Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Aktualności

Polecamy

Stop seksturystyce
STOP AGRESJI DROGOWEJ
nie reagujesz
młody kierowca
Racizm
turyści

Ruch drogowy

 1. MECZ TOWARZYSKI POLSKA-KOREA - UTRUDNIENIA W RUCHU

  W dniu 27 marca 2018 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie, odbędzie się mecz towarzyski piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami Polski i Korei Południowej. Należy się spodziewać wzmożonego ruchu pojazdów na głównych arteriach komunikacyjnych aglomeracji śląskiej, a w szczególności na drogach dojazdowych w rejon Stadionu Śląskiego, tj. w ciągu DK-79 (ul. Chorzowska w Katowicach oraz ul. Katowicka w Chorzowie). Wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu.

 2. W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH

  Dzisiaj w godzinach 6.00 – 22.00 Policja prowadzi ogólnopolskie działania pn. „Piesi”. Podczas prowadzonych kontroli funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też będą nadzorować zachowanie samych pieszych.

 3. PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „PASY”

  Wczoraj na terenie naszego województwa śląscy policjanci prowadzili akcję "Pasy". Mundurowi sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych. W działania włączyli się również mysłowiccy mundurowi.

 4. DZIŚ DZIAŁANIA "PASY"

  Dzisiaj policjanci z mysłowickiej drogówki prowadzą akcję pn. " Pasy". Jej celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie będą podchodzić do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów. Działania rozpoczęły się o godzinie 06.00 i trwać będą do 22.00.

 5. PODSUMOWANIE AKCJI „BEZPIECZNY PIESZY” NA MYSŁOWICKICH DROGACH

  Mysłowiccy policjanci przeprowadzili wczoraj na terenie naszego miasta działania „BEZPIECZNY PIESZY”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego.

 6. DZIŚ „BEZPIECZNY PIESZY” W MYSŁOWICACH

  Mysłowiccy policjanci, podobnie jak wielu innych stróżów prawa w województwie śląskim, przeprowadzą dzisiaj na drogach i ulicach miasta działania w ramach akcji "Bezpieczny Pieszy". Policyjna akcja rozpocznie się o godzinie 14:00 i potrwa do godziny 22.00. Mundurowi baczną uwagę zwracać będą przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia drogowe, szczególnie na przechodzących przez ulice w miejscach niedozwolonych.

 7. PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „SMOG”

  Działania „Smog” miały na celu zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i nadmierną emisję spalin do atmosfery. O tym jak jest to ważne, przypominali kierowcom policjanci ruchu drogowego. Akcja prowadzona była w godzinach 06.00 do 22.00 na terenie całych Mysłowic. Funkcjonariusze skontrolowali 63 pojazdy i zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych.

 8. Zatrzymaj się i żyj!

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego mysłowickiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei z Jaworzna przeprowadzili akcję „ Bezpieczny przejazd ”. Akcja ta miała na celu podniesienie świadomości zarówno wśród kierowców, jak i pieszych, związanych z zagrożeniami wynikającymi z niezachowania należytej ostrożności w rejonie przejazdów kolejowych.

 9. WSIADŁ ZA KIEROWNICE POMIMO COFNIĘTYCH UPRAWNIEŃ

  Policjanci z mysłowickiej „drogówki” zatrzymali do kontroli mężczyznę, który mimo utraconych uprawnień do kierowania pojazdami zdecydował się na jazdę Mercedesem . Mężczyzna będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa określonego w art. 180a kk.

 10. TRWAJĄ DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ"

  Dzisiaj od godziny 6.00 na terenie naszego województwa śląscy policjanci prowadzą akcję pod kryptonimem "Prędkość". Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych.