Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Aktualności

Polecamy

Stop seksturystyce
STOP AGRESJI DROGOWEJ
nie reagujesz
młody kierowca
Racizm
turyści

Ruch drogowy

 1. NIETRZEŹWY MĘŻCZYZNA KIEROWAŁ SAMOCHODEM

  Ponad pół promila alkoholu miał w organizmie 59- letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich prowadząc samochód. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy drogówki na ul. Świerczyny o jego losie zadecyduje teraz sąd. Grozi mu nawet 2 lata więzienia.

 2. PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „PRĘDKOŚĆ”

  Wczoraj w Mysłowicach trwała policyjna akcja „Prędkość”. Policjanci skupiali się głównie na tym, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. W czasie prowadzonych działań stróże prawa ujawnili, ponad 50 kierowców, którzy zbyt mocno naciskali na pedał gazu.

 3. Dwóch nietrzeźwych kierujących jednego poranka

  Mysłowiccy policjanci w niedzielny poranek zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Kierujący „po kielichu” zostali zatrzymani na ul. Bończyka oraz Obrzeżnej Płn. Za jazdę na „podwójnym gazie” mężczyznom oprócz utraty prawa jazdy i grzywny grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

 4. Podsumowanie działań „SMOG” na mysłowickich drogach

  Działania „Smog” miały na celu zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i nadmierną emisję spalin do atmosfery. O tym jak jest to ważne, przypominali kierowcom policjanci ruchu drogowego. Akcja prowadzona była w godzinach 06.00 do 22.00 na terenie całych Mysłowic. Funkcjonariusze skontrolowali 49 pojazdów, zatrzymano 8 dowodów rejestracyjnych.

 5. POLICYJNA AKCJA "SMOG" W MYSŁOWICACH

  Podobnie jak wielu innych stróżów prawa w całym kraju, policjanci z mysłowickiej drogówki prowadzą dzisiaj na drogach Mysłowic działania w ramach akcji "Smog". Akcja rozpoczęła się o godzinie 6.00 i potrwa do godziny 22.00. Główną ideą działań jest kontrola jak największej ilości samochodów w celu wyeliminowania tych pojazdów, których jazda po drogach stwarza zagrożenie dla środowiska naturalnego.

 6. IV Regionalna Zabawa Edukacyjna z policjantami

  Dzisiaj w Hali Widowiskowo - Sportowej w Mysłowicach odbyła się IV Regionalna Zabawa Edukacyjna dla klas II pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Impreza ta jest doskonałą promocją sportowego stylu życia i właściwych postaw wśród dzieci dopingujących swoje drużyny. Do udziału w imprezie zaproszono mysłowicką policję oraz przyjaciela najmłodszych SZNUPKA.

 7. „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”

  Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „Świeć przykładem!”, skierowaną do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 8. SILESIA MARATHON - UTRUDNIENIA W RUCHU

  30 września i 1 października 2017 roku odbędzie się SILESIA MARATHON. W pierwszym dniu minimaraton zostanie rozegrany na terenie Katowic. W drugim dniu bieg główny prowadzić będzie przez obszar Katowic, Siemianowic Śląskich, Mysłowic i Chorzowa. W czasie imprezy kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

 9. JUTRO DZIAŁANIA "PRĘDKOŚĆ"

  Jutro od godziny 6.00 do godziny 22:00 na terenie Mysłowic policjanci będą prowadzić akcję pod kryptonimem "Prędkość". Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych.

 10. UCIEKAŁ PRZED MYSŁOWICKĄ DROGÓWKĄ, ODPOWIE ZA PRZESTĘPSTWO

  26-letni mieszkaniec Mysłowic musi liczyć się ze srogimi konsekwencjami ucieczki, jakiej podjął się przed mysłowicką drogówką. Zgodnie z nowelizacją przepisów nie zatrzymanie się do policyjnej kontroli, traktowane jest jako przestępstwo. Kierujący pojazdem Renault zwrócił uwagę mundurowych podczas punktu kontroli pojazdów, gdzie na widok radiowozu i wyraźnego sygnału do zatrzymania się kierujący odjechał. Czujni stróże prawa, ruszyli za nim w pościg.