Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop seksturystyce
STOP AGRESJI DROGOWEJ
nie reagujesz
młody kierowca
Racizm
turyści

Ruch drogowy

 1. Wypadek w Mysłowicach - nie żyje piesza

  Do tragicznego wypadku drogowego doszło wczoraj o godzinie 8:20 na ulicy Towarowej. 77-letnia kobieta została potrącona przez samochód osobowy. Piesza zmarła na skutek odniesionych obrażeń. Policyjni śledczy wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku.

 2. Piłeś? Nie jedź! Jutro działania "Alkohol i narkotyki".

  Jutro od godziny 6.00 mysłowiccy policjanci będą prowadzić akcję pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki". Kilkudziesięciu mundurowych będzie kontrolowało stan trzeźwości kierowców. Czujnemu oku mundurowych nie ujdą także kierujący pod działaniem środków odurzających.

 3. Jutro policyjne działania NURD

  Już jutro na terenie naszego województwa policjanci drogówki przeprowadzą działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego – czyli "NURD". Podczas akcji policjanci zwracać będą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów.

 4. Uwaga na quady!

  W ciągu jednego tylko tygodnia odnotowaliśmy w naszym województwie dwa wypadki z udziałem quadów. Oba niestety zakończyły się śmiercią kierujących nimi osób. Apelując o ostrożność przypominamy podstawowe przepisy dotyczące tego typu pojazdów.

 5. Podsumowanie działań "Trzymaj się prawego pasa"

  Mysłowicka drogówka włączyła się do śląskich policyjnych działań "Trzymaj się prawego pasa". Założeniem działań było głównie egzekwowanie od kierowców przestrzegania obowiązku ruchu prawym pasem jezdni na jezdniach o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. Pora na podsumowanie działań.

 6. Trzymaj się prawego pasa

  Już jutro od 6.00 do 14.00 policjanci śląskiej drogówki przeprowadzą na drogach naszego województwa działania pod kryptonimem "TRZYMAJ SIĘ PRAWEGO PASA". Ideą tej akcji jest ograniczenie niepożądanych zachowań kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mysłowicka drogówka zwróci baczną uwagę na właściwą formę korzystania z lewego pasa ruchu na Drodze Krajowej S1.

 7. Trwa akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

  W ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły" każdego dnia policjanci odwiedzają lokalne szkoły. Gościli między innymi w Szkole Podstawowej nr 9 w Mysłowicach. Prelekcja skierowana do uczniów i ma na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych w ruchu drogowym i promocję bezpiecznych postaw i zachowań.

 8. " Rowerem bezpiecznie do celu"

  Mysłowiccy policjanci wzięli udział w imprezie profilaktycznej „Rowerem bezpiecznie do celu”. Przedsięwzięcie zorganizowane przez mundurowych odbyło się w Mysłowicach, jako element akcji "Bezpieczne wakacje 2014". Celem spotkania było przypomnienie młodzieży zasad bezpiecznej jazdy na rowerze.

 9. Śmiertelny wypadek na A-4

  Wczoraj na autostradzie A4 w Mysłowicach doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku zjechania z drogi i przewrócenia pojazdu, zginął 46-letni kierowca opla. Mysłowiccy policjanci ustalają przyczyny tego zdarzenia.

 10. Alkohol, kolizja i sądowy zakaz

  Prawie dwa promile alkoholu w organizmie miał 75-letni kierowca opla, zatrzymany wczoraj przez policjantów z mysłowickiej drogówki. Nie dość, że jechał na „podwójnym gazie”, to na dodatek spowodował kolizję i złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna „wpadł” w ręce mundurowych dzięki poszkodowanemu w zdarzeniu.