Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Aktualności

Polecamy

Stop seksturystyce
STOP AGRESJI DROGOWEJ
nie reagujesz
młody kierowca
Racizm
turyści

Ruch drogowy

 1. PODSUMOWANIE DŁUGIEGO WEEKENDU

  Okres długiego wypoczynku już za nami. Był to okres pracowity dla mysłowickich mundurowych. W ciągu 5 dni funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta. Stróże prawa kontrolowali stan trzeźwości kierujących . Niestety, nie wszyscy kierujący pojazdami okazali się być odpowiedzialni.

 2. Drogówka przejęła nielegalny towar

  Policjanci z mysłowickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem Audi A4. Podczas sprawdzania samochodu, w bagażniku znaleźli 10 000 tyś. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Śledczy ustalają teraz pochodzenie nielegalnego towaru oraz wysokość strat, jakie poniósł Skarb Państwa w wyniku nieodprowadzania podatku akcyzowego przez zatrzymanego mężczyznę.

 3. KONKURS NA NAJLEPSZEGO POLICJANTA DROGÓWKI NA ŚLĄSKU ROZPOCZĘTY!

  W XXX edycja konkursu „POLICJANT ROKU RUCHU DROGOWEGO ” mysłowicki mundurowy zajął 11 miejsce. Do rywalizacji stanęło 33 najlepszych policjantów z komend miejskich i powiatowych naszego garnizonu oraz z komisariatu autostradowego. W pierwszym dniu konkursu sprawdzane były umiejętności jazdy radiowozem i motocyklem. Później policjanci oceniani byli z kierowania ruchem i udzielania pierwszej pomocy.

 4. PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ MYSŁOWICKIEJ DROGÓWKI- "KONTROLA DROGOWA - PIESZY"

  Wczoraj zakończyła się akcja mysłowickiej drogówki „Kontrola drogowa – Pieszy”. W trakcie działań stróże prawa zwracali szczególną uwagę na to, czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych i nie wchodzą na przejście na czerwonym świetle. Bacznie przyglądali się również kierowcom, aby nie popełniali oni wykroczeń względem pieszych. Prowadzone cyklicznie działania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 5. Dzisiaj działania "Kontrola drogowa - Pieszy"

  Dzisiaj na terenie Mysłowic policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem „Kontrola drogowa - Pieszy”. Działania te maja wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

 6. Kierowała mimo cofniętych uprawnień

  Policjanci z Mysłowic zatrzymali do kontroli kobietę, który mimo utraconych uprawnień do kierowania zdecydowała się siąść za kierownicę Opla. Mieszkanka Mysłowic będzie odpowiadała za popełnienie przestępstwa określonego w art. 180a kk.

 7. Motocykl to nie samochód – rzadko wybacza błędy

  Zbliżający się sezon wakacyjny, czas urlopów i sprzyjająca pogoda wpływają na większą liczbę zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów. Jazda jednośladem jest często naszym hobby, jednak pamiętajmy, że należy korzystać z niego w pełni odpowiedzialnie. Świadome uczestnictwo motocyklisty w ruchu drogowym, to zrozumienie zagrożeń, jakie niesie za sobą jazda na dwóch kółkach. Zdarzenia drogowe z udziałem motocyklistów prawie zawsze kończą się bowiem poważnymi obrażeniami.

 8. Podsumowanie działań "NURD"

  Mysłowicka drogówka podsumowała wczorajsze działania „NURD”. Działania prowadzone były w godzinach 06:00 do 22:00. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi ujawnili w sumie 43 wykroczenia.

 9. (Nie)trzeźwy weekend

  Miniony weekend był niestety kolejnym, w którym policjanci zatrzymywali na gorącym uczynku kierowców pod wpływem alkoholu. Wszyscy odpowiedzą teraz za swoją lekkomyślność przed sądem.

 10. Kierował mając zakaz prowadzenia pojazdów

  Policjanci z mysłowickiej drogówki zatrzymali 33- letniego mężczyznę, który kierował pojazdem marki Honda pomimo zakazu prowadzenia pojazdów. Czynem tym złamał wyrok sądu za co grozi do 3 lat więzienia.