Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Aktualności

Polecamy

Stop seksturystyce
STOP AGRESJI DROGOWEJ
nie reagujesz
młody kierowca
Racizm
turyści

Ruch drogowy

 1. „Dzielnicowy Bliżej Nas”- Policjanci z Mysłowic na spotkaniu w kinie

  Stróże prawa jako gość specjalny zawitali do budynku kina aby spotkać się z najmłodszymi. Tym razem, w spotkaniu z mieszkańcami Mysłowic, oprócz dzielnicowego wziął udział policjant ruchu drogowego. Dzielnicowy przedstawił specyfikę swojej pracy, rozmawiano także na temat bezpieczeństwa podczas zabaw na podwórku, przejazdu samochodem, w kontaktach z obcymi i zwierzętami.

 2. Mysłowiccy policjanci na zajęciach w szkole

  Policjanci z Mysłowic prowadzą działania profilaktyczne pod hasłem „Bezpieczna szkoła ”. Tym razem odwiedzili Szkołę Podstawową nr 9 w Mysłowicach, aby porozmawiać z uczniami o sposobach radzenia sobie w sytuacjach zagrożeń, a także uwrażliwić ich na możliwości pojawienia się niebezpieczeństw w drodze do i ze szkoły, w czasie zabawy i przebywania w domu.

 3. Zareagował na nietrzeźwego za kierownicą

  Mysłowiccy policjanci na ul. Katowickiej zatrzymali 27-letniego kierującego pojazdem marki Ford. Mieszkaniec Mysłowic posiadał w organizmie 3 promile alkoholu. Za jazdę na „podwójnym gazie” mężczyźnie oprócz utraty prawa jazdy i grzywny grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Na nietrzeźwego kierującego zareagował anonimowy mieszkaniec miasta.

 4. Podsumowanie działań "Truck & Bus"

  Wczoraj w całym województwie śląskim policjanci drogówki, prowadzili działania "Truck & Bus". W czasie akcji policjanci skontrolowali 55 pojazdów. Nie wszystkie kontrole zakończyły się pomyślnie dla kierowców.

 5. Trwają działania ,,Truck-Bus"

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych w województwie śląskim policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem "Tuck-Bus”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w zakresie przewozu osób i rzeczy.

 6. Podsumowanie działań „Pasy”

  Wczoraj na terenie naszego województwa śląscy policjanci prowadzili akcję "Pasy". Mundurowi sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych. W działania włączyli się również mysłowiccy mundurowi.

 7. Brak uwagi za kierownicą przyczynił się do utraty prawa jazdy

  Mysłowiccy policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności za kierownicą. Prawdopodobnie jej brak przyczynił się do wczorajszego potrącenia na oznakowanym przejściu dla pieszych. W jego wyniku 72- letnia mieszkanka Mysłowic trafiła do szpitala. Kierującemu, który w rażący sposób naruszył obowiązujące przepisy, stróże prawa zatrzymali prawo jazdy.

 8. Trwają działania "Pasy" na mysłowickich drogach

  Dzisiaj policjanci z mysłowickiej drogówki prowadzą akcję pk. " Pasy". Jej celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie będą podchodzić do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów. Działania rozpoczęły się o godzinie 06.00 i trwać będą do 22.00.

 9. Uważajmy - „motocykle mogą być wszędzie”

  Dni są coraz cieplejsze, a co za tym idzie - fani dwóch kołek już planują bliższe lub dalsze trasy na swoich jednośladach. Kierującym samochodami przypominamy, aby częściej niż zwykle szczególnie przed zmianą pasa ruchu spoglądali w lusterka swoich pojazdów. W czasie sezonu motocyklowego pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych!

 10. W dwa dni trzech kierujących na „podwójnym gazie”

  W dwa dni policjanci „drogówki” zatrzymywali na gorącym uczynku trzech kierujących „na podwójnym gazie”. Wszyscy odpowiedzą teraz za swoją lekkomyślność przed sądem.