Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stop seksturystyce
STOP AGRESJI DROGOWEJ
nie reagujesz
młody kierowca
Racizm
turyści

Ruch drogowy

 1. Zmiany w przepisach ruchu drogowego

  18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących, którzy popełnią najcięższe przewinienia w ruchu drogowym. Dotyczy to w szczególności kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowania zagrożenia bezpieczeństwa, rażącego przekraczania dopuszczalnej prędkości, czy kierowania pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach.

 2. Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

  Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego był szczególną okazją do przeprowadzenia działań profilaktyczno-edukacyjnych. Głównym celem imprezy w Mysłowicach było zwrócenie uwagi na problematykę bezpieczeństwa na naszych drogach. W akcję włączyli się m.in. mysłowiccy policjanci...

 3. Kierowcy w obiektywie kamery

  Ruchome Stanowisko Dowodzenia było wsparciem dla mysłowickiej drogówki w działaniach ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po zarejestrowaniu wykroczeń, informacje przekazywane były do znajdujących się w pobliżu patroli, które zatrzymywały naruszających prawo kierowców. Policjanci ustawili pojazd w pobliżu przejść dla pieszych na których najczęściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń z udziałem pieszych.

 4. Turniej BRD w Mysłowicach

  Policjanci mysłowickiej drogówki przeprowadzili wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych eliminacje do tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorem zawodów była Komenda Miejska Policji w Mysłowicach, Urząd Miejski i Automobilklub.

 5. Przed nami majowy weekend

  Przed nami długi majowy weekend. Odpoczynek, wyjazdy, spotkania ze znajomymi. Nie zapominajmy jednak, aby ten czas spędzić nie tylko przyjemnie, ale także bezpiecznie. Pomogą w tym śląscy policjanci, dla których będzie to czas wytężonej pracy.

 6. Podsumowanie działań TRUCK & BUS

  Wczoraj, po raz kolejny, mysłowiccy policjanci przeprowadzili działania „Truck & Bus ”. Akcja trwała od 6.00 do 22.00. Czas na jej podsumowanie.

 7. Trwają działania "Truck & Bus"

  Dzisiaj od 6.00 do 22.00 mysłowiccy policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Drogówka szczególnie bacznie przyjrzy się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Dokładnie sprawdzane będą trzeźwość kierujących, stan techniczny samochodów i autobusów, a także uprawnienia do kierowania oraz relacja czasu jazdy i wypoczynku.

 8. Działania "Trzeźwość" w Mysłowicach

  Kolejni kierujący na „podwójnym gazie” wpadli w ręce mysłowickiej drogówki. W sobotę mysłowiccy funkcjonariusze przeprowadzili wzmożone działania "Trzeźwość", podczas których ujawnili kolejnych amatorów jazdy na "podwójnym gazie".

 9. st. asp. Marek Mikoś w czołówce policjantów śląskiej drogówki

  Wczoraj podsumowano Wojewódzki Finał XXVIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego Roku 2015”. Policjant z mysłowickiej drogówki zajął 10 miejsce.

 10. ZMIANY W PRZEPISACH RUCHU DROGOWEGO

  Od 11 kwietnia br. weszły w życie nowe przepisy dotyczące wysokości mandatów nakładanych za wybrane rodzaje wykroczeń w ruchu drogowym. Na przykład osoba, która nie mając uprawnienia do korzystania z karty parkingowej, oznaczy tą kartą pojazd i zaparkuje na miejscu przeznaczonym dla pojazdu osoby niepełnosprawnej musi liczyć się z mandatem karnym w wysokości 800 zł.