Wiadomości

Mysłowicki policjant z brązowym medalem

Policjant z mysłowickiej komendy - asp. Dariusz Opatrzyk - wywalczył brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Badmintonie. W zawodach udział wzięło ponad 100 zawodników z całego kraju. Honorowy patronat nad Mistrzostwami objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

W miniony weekend w Suchedniowie odbyły się IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Badmintonie. W zawodach w sumie udział wzięło 109 pracowników policji, wojska, służby więziennej, straży pożarnej i żandarmerii wojskowej. W ciągu dwóch dni rozegrali oni blisko 200 pojedynków na badmintonowych kortach, aby wyłonić najlepszych. Zawody okazały się bardzo udane dla jedynego zawodnika reprezentującego śląski garnizon. Wśród tak licznej grupy asp. Dariusz Opatrzyk w grze singlowej w kategorii 35 + zajął trzecie miejsce i zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. Dwudniowy turniej był bardzo wyczerpujący, ponieważ z roku na rok poziom sportowy jest coraz wyższy. Nasz reprezentant wszystkie swoje pojedynki w fazie grupowej, a następnie w 1/16 i w ćwierćfinale zwyciężył wynikami 2:0 - bez straty własnego seta. Dopiero w pojedynku półfinałowym musiał uznać wyższość kolegi z KWP w Rzeszowie.

Zawodnicy w tych zawodach mogli uczestniczyć w dwóch kategoriach. Asp. Dariusz Opatrzyk wspólnie z Michałem Wieczorkiem z województwa małopolskiego, reprezentującym Straż Pożarną, wystąpili w grze deblowej. W tej kategorii również uzyskali dobrą lokatę. Wygrali wszystkie swoje pojedynki grupowe w setach 2:0. W fazie pucharowej w grze o miejsce na podium ulegli jedynie mundurowym z WAT Warszawa/KMP Kraków. Ostateczna lokata jaką zajęli to miejsce w przedziale 5-8.

Gratulujemy i liczymy na jeszcze wyższe lokaty w kolejnych mistrzostwach.