Wiadomości

NIETRZEŹWY KIERUJĄCY W RĘKACH MYSŁOWICKIEJ DROGÓWKI

Data publikacji 03.01.2018

Stróże prawa z mysłowickiej drogówki zatrzymali 45-letniego kierującego samochodem marki Opel. Mężczyzna posiadał w organizmie 1,40 promila alkoholu. Za jazdę na „podwójnym gazie” mężczyźnie oprócz utraty prawa jazdy i grzywny grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Mysłowiccy mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego wczoraj około godziny 1:00 na ul. Oświęcimskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem osobowym marki Opel. Okazało się, że 45-latek kierujący pojazdem był pijany i posiadał w organizmie 1,40 promila alkoholu. Mieszkańcowi Mysłowic za jazdę w stanie nietrzeźwym oprócz utraty prawa jazdy grozi grzywna, a nawet 2 letni pobyt w więzieniu.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2 . Ponadto wiąże się ono z utratą prawa jazdy i holowaniem pojazdu na koszt właściciela (jeśli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób). Ponadto wobec takiego kierującego sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów oraz może podać wyrok do publicznej wiadomości.