Briefing prasowy w mysłowickiej komendzie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Wiadomości

Briefing prasowy w mysłowickiej komendzie

Policjanci z mysłowickiej drogówki oraz lokalne media uczestniczyli w briefingu prasowym poświęconym prezentacji nowoczesnego urządzenia do pomiaru prędkości. TruCam - laserowy miernik, został przekazany mysłowickim policjantom, którzy już od dziś wykorzystują go w służbie podczas działań „Prędkość”. Radar oprócz pomiaru prędkości daje możliwość wykonania zdjęcia mierzonego pojazdu oraz posiada funkcję zapisania cyklu na filmie.

W dniu wczorajszym w Komendzie Miejskiej Policji w Mysłowicach policjanci i zaproszeni przedstawiciele lokalnych mediów uczestniczyli w briefingu prasowym na temat nowoczesnego urządzenia TruCam, który jest laserowym miernikiem prędkości. Goście podczas spotkania mogli poznać możliwości techniczne oraz walory działania urządzenia, które już od dziś wykorzystują policjanci z mysłowickiej drogówki. Dzięki temu mieszkańcy także będą mieli okazję, na szeroką skalę, uzyskać informacje dotyczące sprzętu wykorzystywanego przez mundurowych.

Nowoczesny radar oprócz pomiaru prędkości daje także możliwość wykonania zdjęcia mierzonego pojazdu. Teraz, każdy kierowca będzie mógł tuż po kontroli zobaczyć wynik zmierzonej prędkości jego samochodu wraz z dokumentującymi to wszystko zdjęciami i filmem. Zaletą nowoczesnego urządzenia jest równoczesna dokładność pomiaru prędkości, precyzja przy wskazaniu mierzonego pojazdu, zasięg od 15 do 1200 metrów oraz możliwość wytworzenia pełnej dokumentacji wideo wraz ze zdjęciami.

To wszystko pozwoli policjantom uniknąć kwestii spornych z kierowcami i rozwiać wszelkie wątpliwości, co do poprawności pomiaru, jeszcze na miejscu kontroli. W rezultacie urządzenie daje niepodważalny dowód zarejestrowanego wykroczenia drogowego, którym oprócz przekroczenia dozwolonej prędkości może być np. jazda bez pasów bezpieczeństwa.

Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na terenie całego kraju trwają działania "Prędkość". Przez kilkanaście godzin mundurowi kontrolować będą czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. W tym celu wykorzystane zostaną wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Po raz pierwszy policjanci skorzystają również z urządzeń TruCAM. Wyeliminowanie z jazdy tych, którzy mają "ciężką nogę" z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do ogólnopolskiej akcji "Prędkość" włączyli się również mysłowiccy policjanci. Patrole biorące udział w działaniach pełnią służbę w miejscach newralgicznych, gdzie dochodzi do dużej liczby zdarzeń drogowych. Policjanci będą weryfikowali również stan trzeźwości kierowców, sprawdzali wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Na pobłażanie nie mogą liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie będą korzystać z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo będą przewozić dzieci.

Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, co z pewnością przełoży się na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.

Relacja z brifingu - foto i wideo