Podsumowanie działań "Znicz 2019" w Mysłowicach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

Wiadomości

Podsumowanie działań "Znicz 2019" w Mysłowicach

Data publikacji 04.11.2019

Dzisiaj o godzinie 6.00 zakończyła się policyjna akcja "Znicz 2019”. Podczas trwania akcji nad bezpieczeństwem czuwało w sumie 166 policjantów wspieranych przez 10 strażników miejskich. W trakcie działań nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, a do kolizji policjanci wyjeżdżali 7 razy. Mundurowi zatrzymali też 3 kierujących na "podwójnym gazie" i 3 z podejrzeniem prowadzenia pod wpływem środków odurzających.

Policyjna akcja "Znicz 2019” rozpoczęła się 31 października, a zakończyła dzisiaj o godzinie 6.00. Służbę na mysłowickich drogach pełnili policjanci wszystkich pionów wpierani przez funkcjonariuszy straży miejskiej. Łącznie bezpieczeństwa strzegło 176 mundurowych. W trakcie prowadzonych działań policjanci odnotowali 7 kolizji. Stróże prawa zatrzymali trzech kierujących na „podwójnym gazie” oraz trzech z podejrzeniem prowadzenia pod wpływem środków odurzających. W porównaniu z rokiem ubiegłym to o jedną kolizję i jednego nietrzeźwego mniej. Niestety wzrosła liczba kierujących pod wpływem środków odurzających, których w zeszłym roku nie odnotowano.

Szczególną rolę w działaniach odegrali mundurowi z drogówki, którzy we wzmożony sposób kontrolowali rejon cmentarzy, gdzie na bieżąco upłynniali ruch. Wielu z odwiedzających miejsca pochówku zapominało bowiem o właściwym parkowaniu, utrudniając tym samym poruszanie się innym odwiedzającym. Stróże prawa dbali nie tylko o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przy cmentarzach pojawiły się patrole piesze ze strażnikami miejskimi, które pilnowały ładu i porządku publicznego. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby bliskich i przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, takich jak nie pozostawianie wartościowych przedmiotów w samochodów i dokładne zamykanie pojazdów. Stróże prawa przypominali również pieszym, że warto wyposażyć się w odblaski, żeby stały się częścią naszej garderoby. Nośmy je zawsze po zmroku i nie tylko poza obszarem zabudowanym.