(NIE)TRZEŹWY WEEKEND - BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM - Komenda Miejska Policji w Mysłowicach

BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM

(NIE)TRZEŹWY WEEKEND

Data publikacji 12.03.2018

Sześciu amatorów jazdy na "podwójnym gazie" oraz jeden kierowca z prawomocnym sądowym zakazem kierowania pojazdami, to wynik działań mysłowickiej drogówki. Za jazdę pod wpływem alkoholu kierowcy stracili już uprawnienia. Teraz przed sądem odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Na drogach i ulicach Mysłowic są cyklicznie realizowane działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, spowodowanych przez kierujących "na podwójnym gazie". Niestety, ponownie nie zabrakło kierowców, którzy preferują jazdę "po kieliszku". W trakcie minionego weekendu w ręce mundurowych wpadło, aż sześciu amatorów jazdy po alkoholu. Pierwszy z nich, to 40-letni mieszkaniec Mysłowic - kierowca Opla. Mężczyzna zatrzymany do kontroli przy ulicy Świerczyny miał w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu. Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymywani byli przez policjantów z drogówki w różnych miejscach miasta. Na ul. Stadionowej zatrzymano do kontroli pojazd marki Ford, którym kierował 29- letni mieszkaniec Lędzin- wynik badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu to 2 promile. Jak się okazało, w trakcie sprawdzania wcześniejszych drogowych "osiągnięć" 29-latka miał on już zasądzony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na ul. Janowskiej mundurowi zatrzymali 2 kierujących rowerami. Byli to mieszkańcy Mysłowic w wieku 37 i 38 lat. Wynik badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu to 0,92 promila a jego starszy kolega 1,56 promila oraz na ul. Migdałowej zatrzymano 65- letniego mieszkańca naszego miasta, który kierował rowerem a badanie wykazało u mężczyzny 0,32 promila alkoholu.
Nieodpowiedzialni kierujący odpowiedzą teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Apelujemy, aby nie wsiadać za kierownice po alkoholu i przypominam, że kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2 . Ponadto wiąże się ono z utratą prawa jazdy i holowaniem pojazdu na koszt właściciela (jeśli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób). Ponadto wobec takiego kierującego sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów oraz może podać wyrok do publicznej wiadomości.